Petra Geletová Banská Štiavnica vizionárka

Keď chcem zdravo a šťastne žiť, musím dať seba na prvé miesto! 

To sa ľahko povie, ale ako to mám urobiť?

Keď ráno vstanem, prvé čo spravím vypustím z domu naše fenky, nalejem mačičkám mlieko, nasypem psíkom granule a je tu čas pre mňa.

Zacvičím pár pozdravov slnku, ponaťahujem svaly uvoľním chrbát a posadím sa do meditačného sedu a nastáva moje prvé stíšenie. Najčastejšie meditujem na vnímanie dychu. Pozorujem svoje telo, či mi niekde nevzniklo napätie, istý druh svalového pnutia ak áno, pošlem tam pomyselne pár nádychov a výdychov aby sa miesto zharmonizovalo a opäť vnímam svoj dych a vnútorné a vonkajšie ticho.

 

Po mnohoročnej meditačnej praxi cítim pokoj v duši, hlavou mi nebehajú myslienky, čo mám urobiť dnes alebo , čo som všetko nedávno zažila…Takto získavam silu do nového dňa. Tieto okamžiky milujem. Meditáciu ukončujem mantrou Om, shanti, shanti, shanti. V preklade  to znamená:  O´m ,mier, mier, mier. Touto mantrou Óm si môžete ľahšie uvedomiť svoj stred, svoje Ja. Zároveň v nás prepája v jednotu. Jednotlivé slabiky mantry označujú zrodenie, samotné bytie a zánik. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Fyzické telo, myseľ a vedomie. Toto všetko sa spája v mantre Om. Takto naladená začínam deň.